Atlas Global ve Çelebi’ye Soruyoruz

İstanbul Havalimanı’nda yer hizmeti veren kadın işçi, uçağın rötar yapmasını gerekçe gösteren bir yolcu tarafından ağır hakaretlere uğradı. Görüntüler sosyal medyaya yansıdı ve kamuoyunda büyük tepkiye neden oldu. Hakarete uğrayan kadın işçi Çelebi Hava Servisi şirketine bağlı olarak Atlasglobal’e yer hizmeti veriyordu.

Meseleye sadece “hadsiz” yolcu neden oldu deyip geçemeyiz. Bu nedenle Atlas Global ve Çelebi Yer Hizmetleri şirketlerinin aşağıdaki soruları yanıtlamasını bekliyoruz:

1- Olaydan hemen sonra hakarete uğrayan kadın işçiye destek vermek yerine onu görev yerinden çektiğiniz doğru mu?

2- Olay sosyal medyada büyüyünce iletişimcilerinizin devreye girdiği, çalışanın görev yerinden alınmasının tepki çekeceğini söyledikleri doğru mu? Çalışanınıza yönelik başlangıçta verdiğiniz tepkiyi bu nedenle mi değiştirdiniz?

3- Hakarete uğrayan çalışanınızın yapacağı suç duyurusuna gerçekten destek olacak mısınız? Mahkeme masraflarını karşılayıp avukat desteği sağlayacak mısınız?

4- Benzer olaylarda geçmişte tutumunuz ne oldu? Çalışanlarınız saldırgan yolcular karşısında yalnız ve çaresiz mi kaldılar?

5- Atlasglobal’in reklam politikasının müşterilere sürekli “ayrıcalıklı” olduklarını hatırlattığı, bu yaklaşımın çalışanlarınızın yolcuların şımarıklıklarına maruz bıraktığı görüşünü değerlendirdiniz mi?

Yanıt bekliyoruz.

PATRONLARIN ENSESİNDEYİZ DAYANIŞMA HABERLEŞME VE MÜCADELE AĞI

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Doğa Koleji Çiğli kampüsü velilerinden basın açıklaması

Doğa Koleji İzmir Çiğli kampüsü velileri aylardır maaşlarını alamayan öğretmenlere destek amacıyla basın açıklaması gerçekleştirdiler. …

Yorum yazın

avatar
  Kaydol  
Bildir