DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Denizbank Komitesi’nden açıklama: “40 üst düzey yöneticiye 100 milyon lira, çalışanlara zamsız maaş”

40 üst düzey yöneticiye 100 milyon lira

Denizbank çalışanlarına zamsız maaş

Kabul etmiyoruz!

DenizBank’ta yılda bir yapılan zam dönemi geçmiş olmasına rağmen hala maaş artışı yapılmadı. Üstelik ne zaman, hangi oranda yapılacağı da açıklanmadı. Bankanın 40 üst düzey yöneticinin ise krizde 100 milyon liralık kazancı cebine indirdiği ortaya çıktı.

Bizler kendi ücret artışlarımızı sorduğumuzda aynı yöneticilerden “işinize bakın”, “bir işiniz olduğuna dua edin”, “sokak işsiz dolu”, “kapımızın önü deneyimli-işsiz bankacı kaynıyor”, “performansın böyle giderse sen de kendini kapının önünde bulursun” yanıtları alıyoruz.

Nasıl olsa sesleri çıkmıyor, nasıl olsa her şeye razı oluyorlar diye düşünüyorlar.

“Ne de olsa örgütsüzler” diye seviniyorlar.

Bankanın çalışan sayısı tüm istatistik oyunlarına rağmen azalırken, sayıları her geçen yıl artan DenizBank üst yöneticileri ülkeden ve sektörden kopmuş, ceplerindeki milyonları saymakla meşgul.

Şirketlerinizi, primlerinizi, komisyonlarınızı biliyoruz. Emeğimizin üzerinde tepinmenize seyirci kalmayacağız. Örgütlenmeye devam edeceğiz. Cebinizdeki milyonlar hakkımızdır, hakkımızı size yedirmeyeceğiz.

DenizBank Emekçileri İşyeri Komitesi

Denizbank Emekçileri, Patronların Ensesindeyiz Dayanışma Haberleşme ve Mücadele Ağı’nda buluşuyor, Denizbank Emekçileri Komitesi’nde örgütleniyor. İletişime geç, bize katıl.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Habaş Demir Çelik’te emekçiye baskı

Aliağa bölgesinde yerleşik Habaş Demir Çelik’te, 10 Şubat tarihinden beri  on yıl ve üzeri çalışanlar …

Yorum yazın

avatar
  Kaydol  
Bildir