DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

“Şok Market’te patronun sözlerinin takipçisi olacağız”

Çalışanlarının oy kullanmasını engellediği iddia edilen Şok Marketler’den Patronların Ensesindeyiz (PE) Ağı’nı arayan bir yetkili, işçilerin oy kullanmasının engellenmediğini söyledi. Bu bilgi üzerine, tüm Şok Market işçilerinin oy kullanabileceklerini, bunun için hemen izin alabileceklerini belirtiyor ve Şok Market işçilerine konuya ilişkin bir düzenleme yoksa PE Ağı’na bildirmeleri çağrısı yapıyoruz.

İstanbul Kadıköy’de bulunan bir Şok Market’te çalışanlar, oy kullanmalarının fiilen engellendiğini bildirmişler ve “Herhangi bir izinimiz yok, az kişi ile çalıştığımız gerekçesiyle seçimde oy kullanmaya çıkmak için izin verilmedi” şeklinde konuşmuşlardı.

Çalışmaya sabah 8 gibi başladıklarını ve bu durumun akşam 17’ye kadar devam edeceğini söyleyen işçiler, fiilen oy kullanamayacaklarını belirtiyorlar.

Konuya ilişkin haberin yayımlanmasından sonra, Şok Marketler’den bir yetkili PE Ağı’nı arayarak, durumu inkar etti ve tüm şubelerinde oy kullanma işlemlerine izin verildiğini belirtti. Yetkili, saat 17’ye kadar isteyen her çalışanın oy kullanabileceğini söyledi.

PE Ağı olarak,  çalışanlarına oy kullanmaları için gerekli düzenlemeleri yapacaklarını belirten Şok Market yönetiminin bu sözlerini önemsiyor ve gereğinin yapılmasını bekliyoruz. PE Ağı, konunun takipçisi olacaktır.

Şok Market işçilerine oy kullanmalarına ilişkin bir düzenleme yoksa ve engellemeler devam ediyorsa PE Ağı’na bildirmeleri çağrısı yapıyoruz.

Patronların Ensesindeyiz Ağı’na aşağıdaki sosyal medya hesapları üzerinden ya da 0541 940 0514 numaralı telefondan ulaşılabilir.

Facebook: https://www.facebook.com/patronlarinensesindeyiz

Twitter: https://twitter.com/pensendeyiz

E-posta: [email protected]

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Patron çıldırdı, öğretmenlere saldırıyor!

Özel okul patronlarının derneği olan Türkiye Özel Okullar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Dal okulların …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x