DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Antalya Akdeniz Şifa Hastanesi patronu işçilerin haklarına el koyarak işten çıkarıyor

İhbar hattımıza gelen bilgilere göre, patron çalışanların ücretlerini üç ay gecikmeli ödüyor. Personele haber vermeden şirketin el değiştirdiği ve çalışanların SGK’dan gelen mesajla şirket değişikliğini öğrendiği belirtiliyor. Sağlık çalışanları tazminatlarının ödenmeyeceğini düşünerek eylem yaptı. Bu eylemler yapılırken SGK’ya şikayette bulunulduğu ve SGK yetkililerinin gelmesiyle ücretlerin ödendiği bildirildi.

Ancak hastane patronunun çalışanların diğer haklarına da el koymaya başladığı bazı güzergahlarda servisi kaldırdığı ilan edildi. Çalışanlar itiraz edince patron, buna zorunlu olmadığını, isteyenin işten çıkabileceğini söyledi. Bunun sonucunda 50 civarı işçi kendi rızasıyla işten çıktı.

Bunun ardından hastanenin idari ofisinin bulunduğu ek binanın kirasının yüksek olması nedeniyle kirası daha düşük olan bir binaya taşınacağını, bu arada çok sayıda yeni eleman alımı yapıldığı çalışanlara iletildi. PE ağına ihbarda bulunan işçiler yeni eleman istihdamının devlet tarafından desteklenmesi nedeniyle hastanenin kıdemli çalışanlardan kurtulmak istediği bildirdi. Bazı güzergahlarda servislerin kaldırılmasının yarattığı mağduriyetin aylık 135 TL’yi bulduğu, yeni yıl zammının bir kısmının bu yolla gasp edildiğini bildiren işçiler, asgari ücret zammının yeni bir krize neden olduğunu, asgari ücretin üzerinde ücret alan çalışanlara ücret artırımı yapılmayacağı söyleniyor.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Metalde greve hazırlanılırken, MESS’ten yeni ücret teklifi

Metal işçileri greve hazırlanırken, Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) ücret teklifini revize etmek üzere bugün sendikaları …

Yorum yazın

avatar
  Kaydol  
Bildir