İstanbul Şafak Hastanesi hastalara da çalışanlara da kötü davranıyor

Hastane çalışanlarından gelen ihbara göre, işçiler görevleri olmayan işlerde çalışmaya zorlanıyor. Ayrıca yaptıkları fazla mesai için ödeme alamadıklarını belirten çalışanlar, yöneticileri tarafından hakarete uğradıklarını, aşağılandıklarını söylüyor. Sağlık elemanı olmayan çalışanlara hasta bakımı, teknik işlerden anlamayan ve teknik eğitimi olmayan çalışanlara teknik servis işlerinin yaptırıldığını anlatan çalışanlar, hastabakıcıların ve hemşirelerin işlerinin diğer çalışanlara yaptırılması nedeniyle hem çalışanların hem de hastaların sağlığının risk altında olduğunu vurguluyor.

Yemekhanenin çok küçük olduğunu ve yemek yemek için ayrılan sürenin yetmediğini anlatan çalışanlar, 10 dakika gibi bir sürede yemekhaneden çıkmak zorunda olduklarını ayrıca çalışan sayısının yetersiz olmasından dolayı uzun sürelerde çalışmak zorunda olduklarını, günde 14 saat çalıştıklarını söylüyor. Tüm bölümlerde mobbing, baskı ve yıldırma politikası uygulandığını söyleyen çalışanlar, patronun işten çıkarma yapmayıp çalışanları istifaya zorlama yoluna gittiğini belirtiyor.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İzmir Koleji Özel Efe Okulları’nda maaşlar ödenmiyor

İzmir Koleji Özel Efe okullarında mağdur olan öğretmenlerden birinin Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ilettiği bilgi şöyle: …

Yorum yazın

avatar
  Kaydol  
Bildir