DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

İstanbul Şafak Hastanesi hastalara da çalışanlara da kötü davranıyor

Hastane çalışanlarından gelen ihbara göre, işçiler görevleri olmayan işlerde çalışmaya zorlanıyor. Ayrıca yaptıkları fazla mesai için ödeme alamadıklarını belirten çalışanlar, yöneticileri tarafından hakarete uğradıklarını, aşağılandıklarını söylüyor. Sağlık elemanı olmayan çalışanlara hasta bakımı, teknik işlerden anlamayan ve teknik eğitimi olmayan çalışanlara teknik servis işlerinin yaptırıldığını anlatan çalışanlar, hastabakıcıların ve hemşirelerin işlerinin diğer çalışanlara yaptırılması nedeniyle hem çalışanların hem de hastaların sağlığının risk altında olduğunu vurguluyor.

Yemekhanenin çok küçük olduğunu ve yemek yemek için ayrılan sürenin yetmediğini anlatan çalışanlar, 10 dakika gibi bir sürede yemekhaneden çıkmak zorunda olduklarını ayrıca çalışan sayısının yetersiz olmasından dolayı uzun sürelerde çalışmak zorunda olduklarını, günde 14 saat çalıştıklarını söylüyor. Tüm bölümlerde mobbing, baskı ve yıldırma politikası uygulandığını söyleyen çalışanlar, patronun işten çıkarma yapmayıp çalışanları istifaya zorlama yoluna gittiğini belirtiyor.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Karizma Beşler fabrikasında işçilerin fazla mesai ücretleri ödenmiyor

İstanbul Silivri’de bulunan Karizma Beşler sucuk fabrikasında Aralık ayı mesai ücretlerinin eksik dağıtıldığı öğrenildi. Patronların …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x