DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

İkitelli Şehir Hastanesi şantiyesinde iş bırakma

Rönesans Holding’in İstanbul Başakşehir Şehir Hastanesi inşaat şantiyesinde işçilerin tamamının iş bıraktığı bildirildi. İşçiler, şantiyede bir süredir devam eden yemek probleminin çözülmemesi üzerine iş bıraktılar.

İnşaatı tamamlandığında dünyanın en büyük hastanelerinden birisi olacağı belirtilen şehir hastanesi projesinde Rönesans Holding’e Japon Sojitz firması ortaklık ediyor. Projenin finansman anlaşması imza töreninde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da bulunmuş ve bir konuşma yapmıştı.

İstanbul Başakşehir Şehir Hastanesi, tamamlandığında 2.700 yatak kapasitesine sahip olacak ve günde 23 bin 600 hastaya hizmet verecek. 1 milyon metrekarenin üzerinde inşaat alanı olan şantiyede binlerce işçi çalışıyor.

 İş bırakma sonuç verdi

Rönesans Holding’e ait şantiyede işçiler, kötü barınma koşulları ve yemek sorununa bir türlü çözüm getirilmemesine tepki olarak iş bıraktılar. Yüzlerce işçinin katıldığı iş bırakma sonrasında yemek talepleri yerine getirildi. Rönesans’ın işçilerden ‘özür dilediği’ de belirtildi.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mağaza emekçileri normalleşirken hastalanıyor

“Normalleşme” çağrılarıyla birlikte mağazalar açılırken vaka haberleri de artmaya devam ediyor. Patronların Ensesindeyiz Ağı’na konuşan …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x