DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Yükseliş Kolej’inde ücret gaspı

İzmir Menemen’deki Yükseliş Koleji’nin açıldığından beri temizlik ve güvenlik çalışanlarının maaşlarını ödemediği bilgisi PE ihbar hattına iletildi. Kolejin ücret ödemelerini geciktirmeyi alışkanlık haline getirdiği belirtilirken, yine kolej temizlik ve güvenlik hizmeti aldığı Gong Global adlı şirket ile bugüne kadar birikmiş 440 bin TL’lik borcunu ödemediği için mahkemelik olmuş durumda. Şirket, kolejde çalışan tüm personelini geri çekip başka yerlere yönlendirdi ancak çalışanların bir bölümü işsiz kalmış durumda. Uzun süredir okulda temizlik ve güvenlik personeli bulunmazken iki hafta önce temizlik taşeronunun değiştirildiği bildirildi. Ancak o çalışanlar da paralarını alamıyorlar. Ayrıca kolej bünyesinde çalışan eğitimciler de maaşlarını gününde alamıyorlar.

Öte yandan Yükseliş Koleji çalışanlarının ücretlerini ödemezken otel ve turizm yatırımı için kaynak bulabiliyor. Kolej, bünyesinde çalışan öğretmenlere Didim’de bulunan 1200 oda ve 3000 kişi kapasiteli Aurum Moon, Aurum Spa, ve Aurum Exclusive otellerini satın aldıklarını yüzsüzce  müjdeleyebiliyor. Otellerin satın alındığı bilgisi, eğitimcilere telefon mesajı ile bildiriliyor.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Karizma Beşler fabrikasında işçilerin fazla mesai ücretleri ödenmiyor

İstanbul Silivri’de bulunan Karizma Beşler sucuk fabrikasında Aralık ayı mesai ücretlerinin eksik dağıtıldığı öğrenildi. Patronların …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x