DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

İnşaat işçileri Taş Yapı önünde direniyor

İslam Kalkınma Bankası’nın finanse ettiği, İstanbul Proje Koordinasyon Birimi tarafından ihale edilen ve Taş Yapı tarafından yapılan Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi inşaatı şantiyesinde, 18 gündür çalışan 9 inşaat işçisi mesai ücretleri ve ihbar tazminatları ödenmeksizin işten çıkartıldı. Taş Yapı’nın müteahhitliğini yaptığı şantiyede 28 Aralık tarihinde elektrik taşeronu HS RİNG Elektrik bünyesinde çalışan inşaat işçileri sendikasına üye elektrik işçileri, hakları verilmeksizin işten atıldı. Sonraki günlerde şirket yetkililerin türlü bahanelerle oyaladığı işçiler, 8 Ocak’ta şantiye önünde oturma eylemine başladı. 11 Ocak’ta Taş Yapı’nın Altunizade’deki merkezi önünde eylem yaptılar ve bu eylemde iki işçi gözaltına alındı. Bu süreçte PE Dayanışma Ağı temsilcileri, şantiyeye dayanışma ziyaretinde bulundu ve işçilerin mücadelesine desteklerini sundu.

Hem şantiye hem de Taş Yapı merkezi önünde direniş ve mücadelelerini sürdüren işçilerle görüşen PE Ağı temsilcileri, işçilerin mücadelelerini ve taleplerini anlattıkları bir söyleşi yaptı. PE Dayanışma Ağı, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi şantiyesi işçilerinin seslerini ve mücadelelerini duyurmaya, inşaat işçileri ile dayanışmaya devam edecek.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avrasya Tüneli’nde, kısıtlamaların kaldırılmasından sonra tazminatsız olarak işten çıkarılan işçiler haklarını istiyor

Avrasya Tüneli’nde çalışan bir işçi geçtiğimiz günlerde tazminatları ödenmeden işten çıkarılmıştı. Yaşadığı haksızlık üzerine Patronların …

0 0 votes
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x