DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Kuzey Marmara otoyol işçileri taleplerinin arkasında

İki hafta önce Gebze’de beton blokun çökmesi sonucu üç işçinin öldüğü, bir işçinin ağır yaralandığı Kuzey Marmara Otoyolu inşaatında işçiler, tüm kötü çalışma koşullarına ve hak gasplarına dönük tepkilerini dile getirmek için Patronların Ensesindeyiz dayanışma ağıyla temas kurup temel taleplerini dile getiren bir bildiri yayınlamışlardı.

https://patronlarinensesindeyiz.org/2018/12/18/kuzey-marmara-otoyol-iscilerinden-aciklama/

Yaşanan iş cinayetinin hesabının sorulacağını, gasp edilen maaşların verilmesi gerektiğini ve diğer tüm şantiye koşullarının iyileştirilmesi gerektiğini ifade eden dokuz maddelik bildirinin yayınlanmasının peşinden üç aydır maaşlarını alamayan işçilerin asgari tutarda olan maaşları yatırıldı. Ancak işçiler ‘Ağzımıza bir parmak bal çalarak bizi susturmaya çalışıyorlar ancak biz yaşanan işçi cinayetinin de, ifade ettiğimiz tüm temel taleplerimizin da sonuna kadar takipçisi olacağız’ dediler. Cengiz-Limak- Kolin-Kalyon–RSY–PAK patronları bilmelidirler ki talep edilen tüm haklar karşılanıncaya kadar mücadele devam edecektir.

Daha önce bildiride ifade edilen çağırıyı yineliyoruz.

Tüm Kuzey Marmara Otoyol İnşaatı İşçisi arkadaşlar,

Patronlara karşı talepleri hep birlikte haykırmak ve birlikte mücadele etmek için Patronların Ensesindeyiz ağında buluşalım, birlikte daha güçlüyüz.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Casting ajansları en fazla genç oyuncu adaylarını sömürüyor

Referans Menajerlik işçinin alacaklarını ödemiyor  Genç oyuncu adaylarının tanımsız koşullarda ve sık sık hak gasplarıyla …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x