19 Mayıs 2024, Pazar

Kuzey Marmara otoyol işçileri taleplerinin arkasında

İki hafta önce Gebze’de beton blokun çökmesi sonucu üç işçinin öldüğü, bir işçinin ağır yaralandığı Kuzey Marmara Otoyolu inşaatında işçiler, tüm kötü çalışma koşullarına ve hak gasplarına dönük tepkilerini dile getirmek için Patronların Ensesindeyiz dayanışma ağıyla temas kurup temel taleplerini dile getiren bir bildiri yayınlamışlardı.

https://patronlarinensesindeyiz.org/2018/12/18/kuzey-marmara-otoyol-iscilerinden-aciklama/

Yaşanan iş cinayetinin hesabının sorulacağını, gasp edilen maaşların verilmesi gerektiğini ve diğer tüm şantiye koşullarının iyileştirilmesi gerektiğini ifade eden dokuz maddelik bildirinin yayınlanmasının peşinden üç aydır maaşlarını alamayan işçilerin asgari tutarda olan maaşları yatırıldı. Ancak işçiler ‘Ağzımıza bir parmak bal çalarak bizi susturmaya çalışıyorlar ancak biz yaşanan işçi cinayetinin de, ifade ettiğimiz tüm temel taleplerimizin da sonuna kadar takipçisi olacağız’ dediler. Cengiz-Limak- Kolin-Kalyon–RSY–PAK patronları bilmelidirler ki talep edilen tüm haklar karşılanıncaya kadar mücadele devam edecektir.

Daha önce bildiride ifade edilen çağırıyı yineliyoruz.

Tüm Kuzey Marmara Otoyol İnşaatı İşçisi arkadaşlar,

Patronlara karşı talepleri hep birlikte haykırmak ve birlikte mücadele etmek için Patronların Ensesindeyiz ağında buluşalım, birlikte daha güçlüyüz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!