20 Haziran 2024, Perşembe

Beyoğlu hizmet sektörü emekçileri krize ve yoksulluğa karşı bir araya geldi

Krize ve yoksulluğa karşı emekçiler bir araya gelmeye, Patronların Ensesindeyiz ağına güç vermeye devam ediyor. Beyoğlu bölgesinde çalışmakta olan kafe-bar, mağaza ve kitabevi emekçilerinin ilgi gösterdiği toplantı bugün gerçekleşti.

Her an işsizlik tehdidiyle, patronların, patron vekili yöneticilerin baskısıyla, fazla çalışma saatleriyle boğuşan emekçiler bu sorunları aşmanın yolları konusunda fikir alışverişinde bulundular. Çeşitli hak gasplarına uğrayan işçiler hakları konusunda mücadele etmeleri gerektiğini ve bu hak mücadelesinin işçi sınıfının bütününe de moral aşılayacak nitelikte olacağını söylediler.

Patronların Ensesindeyiz ağından bir avukatın da katıldığı toplantıda bireysel olarak açılan davaların işçi sınıfının genelinin kazanımına dönüşmediğinin, hak mücadelesinin de örgütlü yapılması gerektiğinin altı çizildi.

Patronların Ensesindeyiz ağının bugüne kadarki çalışmalarını da gündeme alan emekçiler, Flormar işçilerinin direnişinin tüm emekçi kesimlere ilham verdiği ve bu direnişin büyütülmesi gerektiği görüşünü paylaştılar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!