DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ
CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 85

Beyoğlu hizmet sektörü emekçileri krize ve yoksulluğa karşı bir araya geldi

Krize ve yoksulluğa karşı emekçiler bir araya gelmeye, Patronların Ensesindeyiz ağına güç vermeye devam ediyor. Beyoğlu bölgesinde çalışmakta olan kafe-bar, mağaza ve kitabevi emekçilerinin ilgi gösterdiği toplantı bugün gerçekleşti.

Her an işsizlik tehdidiyle, patronların, patron vekili yöneticilerin baskısıyla, fazla çalışma saatleriyle boğuşan emekçiler bu sorunları aşmanın yolları konusunda fikir alışverişinde bulundular. Çeşitli hak gasplarına uğrayan işçiler hakları konusunda mücadele etmeleri gerektiğini ve bu hak mücadelesinin işçi sınıfının bütününe de moral aşılayacak nitelikte olacağını söylediler.

Patronların Ensesindeyiz ağından bir avukatın da katıldığı toplantıda bireysel olarak açılan davaların işçi sınıfının genelinin kazanımına dönüşmediğinin, hak mücadelesinin de örgütlü yapılması gerektiğinin altı çizildi.

Patronların Ensesindeyiz ağının bugüne kadarki çalışmalarını da gündeme alan emekçiler, Flormar işçilerinin direnişinin tüm emekçi kesimlere ilham verdiği ve bu direnişin büyütülmesi gerektiği görüşünü paylaştılar.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Beşiktaş Çarşı Emekçileri Dayanışma Ağı çağırıyor!

Beşiktaş Çarşı’da faaliyet yürüten kafe, bar, mağaza ve marketlerde çalışan emekçiler bir araya geliyor. Normal …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x