DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Ürosan Kimya’da işçiler greve çıktı

Tekirdağ Çorlu’da bulunan Ürosan Kimya Sanayi fabrikasında çalışan Petrol-İş üyesi işçiler, sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine bu sabah greve çıktılar.

Dün akşam saatlerine kadar yapılan görüşmelerde sonuç alamayan işçiler, ekonomik krizin maaşlarını erittiğini söyleyerek enflasyon altındaki zam oranlarına karşı bu sabah saat 08.00’de işyerlerinde greve başladılar.

Patronların Ensesindeyiz dayanışma ağı grevin ilk saatlerinde fabrika önüne gelerek işçilerle görüştü. İşçiler adına açıklama yapan Petrol-İş işyeri temsilcisi Özer Güller “2017 yılından itibaren işler düştü. Mart ayında mevsimsel olarak işler artmasına karşılık, işveren yıl sonundaki küçülme kararına paralel hareket etti. Şu anda 34 sendikalı kaldı, daha önce 60 kişiydik. Toplu sözleşme iki yıllık. 490 TL brüt öneriyor işveren, vergi dilimine giriyoruz ve asgari ücretin altına düşüyoruz. Açlık sınırının altında yaşıyoruz. Grev, istediğimiz ücret verilene kadar devam edecek” dedi.

İşçiler grev pankartlarını asarak fabrika önünde beklemeye geçtiler.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Casting ajansları en fazla genç oyuncu adaylarını sömürüyor

Referans Menajerlik işçinin alacaklarını ödemiyor  Genç oyuncu adaylarının tanımsız koşullarda ve sık sık hak gasplarıyla …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x