DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Kriz fırsatçısı AKP zengini Şahenk

Eylül ayında bazı ajansların internet sitelerinde Doğuş Grubu’nda yaklaşık 1000 kişilik bir işten çıkarma yapılacağına dair haberler yer almıştı. İşten çıkarmaların Doğuş Otomotiv’den başlayacağıysa haberin detayları arasındaydı. Bu haberlerin ajanslarda ve sosyal medyada yer almasının ardından Doğuş Grubu’nun işten çıkarmaları zamana yayarak uygulama taktiği izlediğini biliyoruz. PE’ye ulaşan yeni haberlere bakılırsa Doğuş’un patronu Ferit Şahenk’in uygulamayı hızlandırdığı görülüyor:

Şahenk’in YK başkanı olduğu, Volkswagen, Seat, Skoda, Audi, Porsche markalarının satış ve satış sonrası hizmetlerini sağlayan, uzun yıllar satış rakamları ile rekorlar kıran Doğuş Oto, kriz bahanesiyle çalışanlarının %10’unu işten çıkarıyor. Ferit Şahenk yakın dönemde şeker fabrikası özelleştirmelerine katılırken aynı zamanda da bankalara olan borçlarının yeniden yapılandırılmasını istemişti.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Casting ajansları en fazla genç oyuncu adaylarını sömürüyor

Referans Menajerlik işçinin alacaklarını ödemiyor  Genç oyuncu adaylarının tanımsız koşullarda ve sık sık hak gasplarıyla …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x