Mersinli işçiler işsizliğe ve pahalılığa karşı mücadeleyi konuştu

Mersin’de Patronların Ensesindeyiz Ağı’nın çağrısıyla “İşsizliğe ve pahalılığa karşı nasıl mücadele edeceğiz?” başlıklı bir buluşma gerçekleştirildi.
Gıda, sağlık, metal, maden ve hizmet sektörlerini temsilen emekçilerin katıldığı toplantıda işyerlerindeki sorunlara ve mücadele başlıklarına dair deneyimler paylaşıldı.
Çimsetaş, Kromsan, Soda Sanayi, Mersin Liman İşletmeleri’nden işçilerin alanlarına dair somut mücadele başlıklarını aktardığı toplantıda, şehir hastaneleri, özel okullar, meslek liselerinde staj adı altındaki sömürüye de değinen emekçiler haberleşme, dayanışma ve mücadele anlamında yapılacaklarını planladılar.
Toplantıya vardiya saatlerinden dolayı katılamayan fabrika işçileri etkinliğe yolladıkları mesajlarla işyerlerindeki mücadele başlıklarına dair katkılarını ilettiler.
Mersinli işçiler ilerleyen günlerde Patronların Ensesindeyiz Ağı ile birlikte yapılacak mücadele başlıklarını kamuoyuyla paylaşacak.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kale Kayış’da İSG İhlalleri raporu hazırlandı

İstanbul Silivri’deki Kale Conveyor (Kayışları) Fabrikası’nda Türk-İş’e bağlı Petrol-İş Sendikası’na üye 150’ye yakın işçiyi direnişlerinin …

Yorum yazın

avatar
  Kaydol  
Bildir