DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Mersinli işçiler işsizliğe ve pahalılığa karşı mücadeleyi konuştu

Mersin’de Patronların Ensesindeyiz Ağı’nın çağrısıyla “İşsizliğe ve pahalılığa karşı nasıl mücadele edeceğiz?” başlıklı bir buluşma gerçekleştirildi.
Gıda, sağlık, metal, maden ve hizmet sektörlerini temsilen emekçilerin katıldığı toplantıda işyerlerindeki sorunlara ve mücadele başlıklarına dair deneyimler paylaşıldı.
Çimsetaş, Kromsan, Soda Sanayi, Mersin Liman İşletmeleri’nden işçilerin alanlarına dair somut mücadele başlıklarını aktardığı toplantıda, şehir hastaneleri, özel okullar, meslek liselerinde staj adı altındaki sömürüye de değinen emekçiler haberleşme, dayanışma ve mücadele anlamında yapılacaklarını planladılar.
Toplantıya vardiya saatlerinden dolayı katılamayan fabrika işçileri etkinliğe yolladıkları mesajlarla işyerlerindeki mücadele başlıklarına dair katkılarını ilettiler.
Mersinli işçiler ilerleyen günlerde Patronların Ensesindeyiz Ağı ile birlikte yapılacak mücadele başlıklarını kamuoyuyla paylaşacak.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Casting ajansları en fazla genç oyuncu adaylarını sömürüyor

Referans Menajerlik işçinin alacaklarını ödemiyor  Genç oyuncu adaylarının tanımsız koşullarda ve sık sık hak gasplarıyla …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x