DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Krizin Faturası İlaç Mümessillerine Çıkartılıyor

Daha önce ilaç şirketi Sanovel’de ilaç mümessillerinin işten çıkartılması ve kalan mümessillerin haklarının gasp edilmesi haberlerinin ardından, PE dayanışma ağına diğer ilaç şirketlerinde de kriz fırsatçısı benzer uygulamaların yaşandığı bilgisi iletildi. Toksöz Grubu’na bağlı Sanovel ve Arven İlaç’ta, yaklaşık bir ay önce işten çıkarılan 150 ilaç mümessilinin kıdem ve ihbar tazminatları henüz ödenmiş değil.

Diğer yandan Eczacıbaşı İlaç’ta, 90 mümessil işten çıkarıldı. Abdi İbrahim’de de benzer bir çıkarma bekleniyor. Yılsonlarında belli sayıda mümessil ile yollarını ayıran ilaç şirketlerinde, bu yıl yeni eleman istihdam edilmeyerek çıkarılan mümessillerin yaptığı işin daha az kişiyle devam ettirilmesi planları yapılıyor. Binlerce ilaç mümessili işsiz bırakılırken firmalar, aynı dönemde ilaç üretimini azaltmış değil, Daha az elemanla daha çok çalışma bekleniyor ve çalışmaya devam eden mümessillerin birçok hakkı gasp ediliyor.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PE Çiğli Tekstil İşçileri Mücadele ve Dayanışma Ağı’ndan Etkinlik

Patronların Ensesindeyiz Çiğli Tekstil İşçileri Mücadele ve Dayanışma Ağı “Pandemi Süreci Nasıl Yönetildi, Kimlerin Çıkarları …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x