13 Temmuz 2024, Cumartesi

Madame Coco çalışanlarından yeni açıklama: Şimdi de Genel Müdürlük’te yalancı şahitlik baskısı

Patronların Ensesindeyiz ağı içinde örgütlenen Madame Coco çalışanları  yönetimin çalışanlara verdiği “trollük” talimatının ardından Genel Müdürlük binasında başlayan baskılara ve mobbing uygulamalarına dair bir açıklama yaptı.

“Şimdi de Genel Müdürlük’te yalancı şahitlik baskısı” başlıklı açıklamanın tamamı şöyle:

Çalışma koşullarımızın iyileştirilmesi için Patronların Ensesindeyiz Ağı içinde başlattığımız örgütlenmede, bir yandan bize katılan mesai arkadaşlarımızın sayısı artıyor, diğer yandan müşterilerimizin basında ve sosyal medyada bize sunduğu destek sürüyor.

Şirket yönetimi ise çalışanların sesine kulak verip sorunların çözümü için adım atacağına, daha fazla hukuksuzluğa, hatta ahlak dışı uygulamalara imza atıyor. Madame Coco çalışanları olarak örgütlenmeye başlamakta ne kadar haklı olduğumuzu bir kez daha gösteren bu son uygulamayı kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.

Şirket merkezindeki çalışanlar geçtiğimiz Cuma günü mesai bitimine yakın bir saatte toplantıya çağrıldılar. Toplantıda müdürler herkesten Pazartesi gününe kadar sosyal medyada şirketi öven iletiler paylaşmalarını, yaptıkları paylaşımların ekran görüntüsünü alarak kendi bölüm müdürlerine göndermelerini, paylaşım yapmayanların ise nedenini yazılı olarak kendilerine iletmelerini istediler.

Yönetimin çalışanlardan şirket lehine sosyal medya paylaşımında bulunmalarını istemesi yasadışıdır. Bu, çalışanları zorunda olmadıkları bir şeyi yapmaya zorlamaktır ve ağır suçtur. Uygulama açık bir mobbing uygulamasıdır. Sanıyoruz şirket avukatları iş mahkemelerinde bu ağır suçun savunmasını yapmak zorunda kalacaklardır.

Yapılan uygulama sadece yasadışı değil, aynı zamanda ahlak dışıdır. Gayri insanidir. Çalışanların kişiliklerini ayaklar altına almaktır. Onları yok saymaktır.

Biz Madame Coco çalışanlarının onuru var ve onurumuzu ayaklar altına almanıza izin vermeyeceğiz. Sadece bunun için bile örgütlenmeye değer.

Yola devam ediyoruz.

Madame Coco Çalışanları İşyeri Komitesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!