DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Düzen Değişirse kısa filmleri yayında

Patronların Ensesindeyiz diyerek oluşturduğumuz haberleşme ağının medya tarafında güç aldığı önemli bir yayın soL.

 haber.sol.org.tr

soL, haberleşme ağımızın kurucu unsurlarından aslında.

soL HD, sadece direnişlerde emekçilerin gözü, dayanışmanın ekranı olarak yer almadı, hazırladığı haber filmleriyle işçi dayanışmasına önemli bir güç kattı.

Haftalık gazete Boyun Eğme ise Patronların Ensesindeyiz ağının yayılması için kritik bir işlev görüyor. Sözü yayıyor, ağın her yere ulaşmasını sağlıyor.

Patronların Ensesindeyiz ağına özel bir katkı geçtiğimiz günlerde Boyun Eğme ve soL HD’nin Düzen Değişirse başlığını taşıyan üretimleriyle geldi.
İki haftadır haftalık gazete Boyun Eğme’nin arka sayfası kapitalizmin, kapitalist bir ülke olarak Türkiye’nin gündeminden hiç düşmeyen bazı sorunların başka bir düzende kolaylıkla ortadan kaldırılabileceğini gösteren dosya çalışmalarıyla yapılıyor.
“Sosyalizm Kapitalizm’e karşı” ana hattında dosya çalışmaları olarak işlenen konular paralel biçimde soL HD tarafından kısa filmlere konu ediliyor.

Patronların, değişmez gerçek ya da sıklıkla mukadderat olarak sundukları bazı şeylerin aslında onların düzeninin bir gerçeği olduğunu anlatıyor bu çalışmalar.

İşsizlik.

Pahalılık ve fiyat artışları…

“Bunlar her ülkede az ya da çok olur, hangi düzen çözmüş ki bu sorunları” diyorsanız, filmleri izleyin, yazıları okuyun.

soLHD Youtube kanalındaki “Düzen Değişirse” seçkisi:

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Casting ajansları en fazla genç oyuncu adaylarını sömürüyor

Referans Menajerlik işçinin alacaklarını ödemiyor  Genç oyuncu adaylarının tanımsız koşullarda ve sık sık hak gasplarıyla …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x