DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

İşçilerin sağlığı ve güvenliği için Patronların Ensesinde olacağız

Patronların Ensesindeyiz ağında buluşan iş güvenliği uzmanları, işyeri hekimleri, işyeri hemşireleri 18 Kasım 2018 günü bir araya geliyor.

Toplantı çağrısını paylaşıyoruz:

İŞÇİNİN SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ PATRONLARA BIRAKILMAZ

Biz iş güvenliği uzmanları, işyeri hekimleri, işyeri hemşireleri olarak Patronların Ensesindeyiz dayanışma ve iletişim ağına katılmak üzere neler yapabileceğimizi konuşmak, tartışmak için bir araya geliyoruz. İş cinayetlerinde hayatını kaybeden işçiler için üzülmek dışında yapabileceklerimiz olduğunu düşünüyoruz.

İşçi sağlığı ve iş güvenliği alanını patronlara ve onların düşüncelerine teslim etmemek için bu alanın da sermaye ve patron karşıtı bir çalışma olarak ele alınmasının gerekli olduğunu sınıf mücadelesi kapsamında değerlendiriyoruz.

Patronlara rağmen işçilerin sağlıklı ve güvenli koşullarda çalışmasını sağlamak için çaba gösteren iş güvenliği uzmanlarına, işyeri hekimlerine ve sağlık personellerine çağrı yapıyoruz:

İşçi sağlığı ve güvenliği alanındaki yasaları kendi lehine kullanan patronlara karşı,

İşçi sağlığı ve güvenliği önlemlerini almayarak krizin bilançosunun yükünü kendi lehine hafifletmeye çalışanlara karşı,

Bir taraftan işçileri işten çıkarırken diğer tarafta zorunlu fazla mesailerle iş kazalarına davetiye çıkaranlara karşı,

İşçi sağlığı ve iş güvenliğini yalnızca “masraf” olarak görenlere karşı,

Kâr etmek için önlem almayan ve bu nedenle yaşamını kaybeden işçilerin ailelerini “kan parası” diyerek satın almaya çalışanlara karşı,

18 Kasım Pazar günü saat 14:00’te Kadıköy Nâzım Hikmet Kültür Merkezi, Yılmaz Güney salonunda buluşuyor, iş güvenliği uzmanları, işyeri hekimleri ve işyeri hemşirelerine Patronların Ensesindeyiz dayanışma ve iletişim ağına ve yapacağımız toplantıya katılmaya davet ediyoruz.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Casting ajansları en fazla genç oyuncu adaylarını sömürüyor

Referans Menajerlik işçinin alacaklarını ödemiyor  Genç oyuncu adaylarının tanımsız koşullarda ve sık sık hak gasplarıyla …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x