Patronun habercilere el ense denemesi

Banka yönetimi mobbing haberini beğenmedi, iletişim danışmanıyla habercilere el ense çekmeye kalktı.soL Haber, adı üstünde, patronların pek hazzetmediği, işçilerin ve direnenlerin “tarafında” bir yayın. Geçtiğimiz günlerde sitenin genel yayın yönetmeni Volkan Algan’a bir telefon gelmiş. Son dönemde “haberlerini” yayınlamış oldukları bankalardan birinin iletişim danışmanıymış arayan. Söylememize gerek yok, Patronların Ensesindeyiz ağının uzandığı, içerdeki duruma ilişkin detaylı bilgi sahibi olduğumuz bankalardan birisi.

Gerisini Volkan Algan, yazdığı köşe yazısında anlatmış.

“Telefondaki ses, adı soL’da da kendine sıkça yer bulan bir bankanın iletişim işleriyle ilgilendiğini söylüyor, bir haberle ilgili konuşmak istiyordu.

Aslında bahsi geçen haberin içeriğinin bu özel ilgiyi hak edecek bir tarafı da yoktu: Son zamanlarda çok artan banka emekçileri üzerindeki baskılar, mobbing, işten atılma tehditleri, çalışma saatlerinin uzaması vs… Tamam, belki biraz daha fazlası da vardı: Dışarıya sızmayacağı düşünülen bazı özel ifadelerin de “ağızdan çıktığı haliyle” haberde yer alması banka yönetimlerini, onlar yanlarında çalışan temiz giyimli, bakımlı, okumuş insanların da ay sonunu bekleyen birer işçi olduklarını unuttukları, plazaların içini sermaye sınıfının mahrem bölgeleri saydıkları için, hem de şu aralar durumlar çok nazik olduğundan biraz tedirgin etmiş olabilir.”

Köşe yazısının tamamına bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz…

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PE Doğa Koleji Öğretmen Komitesi’nden açıklama

10.08.2019 PE Ağı Doğa Koleji Öğretmen Komitesi, maaşları ödemeyen ve eğitim emekçilerini bayram tatiline parasız …

Yorum yazın

avatar
  Kaydol  
Bildir