Ankara Natomed Hastanesi’nde mobbing ve işten çıkarma

Ankara Mamak’ta bulunan Natomed Hastanesi, yaklaşık 7 ay önce 9 temizlik işçisini işten çıkardı. Hastanede, geçtiğimiz günlerde bir temizlik işçisinin daha işine son verildi. Başhemşirelik tarafından yeni işten çıkarmalar olacağı bilgisinin iletildiği hastane çalışanları, bu tehditleri ve sorunlarını soL Haber aracılığıyla kamuoyuna duyurdular.
PE Ağı’nın iletişime geçtiği işçiler, hastanede hijyen kurallarının hiçe sayıldığını ve çalışanlara mobbing uygulandığını belirtiyorlar. Ayrıca işçiler, işten atılmalarının sebebinin “İŞKUR teşvikleri” olduğunu aktarıyor. İstihdam teşvikinden faydalanmak için İŞKUR üzerinden işçi almayı tercih eden hastane yönetimi, kıdemli işçileri işten atıp teşviklerden yararlanarak İŞKUR aracılığıyla personel istihdamına başvurmayı tercih ediyor. Natomed’de yaşananlar, kriz öncesinden itibaren patronlara sunulmaya başlanan istihdam teşviklerinin işçi sınıfı üzerinde nasıl baskıya dönüştüğüne bir örnek oluşturuyor.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Doğa Koleji Çiğli kampüsü velilerinden basın açıklaması

Doğa Koleji İzmir Çiğli kampüsü velileri aylardır maaşlarını alamayan öğretmenlere destek amacıyla basın açıklaması gerçekleştirdiler. …

Yorum yazın

avatar
  Kaydol  
Bildir